Bestseller
Sky-Watcher | Ostatnie sztuki
Nasza cena: 419,00 zł

Producent: Sky-Watcher
Kod: OKULAR SW 8-24
Symbol u dostawcy: SW-5908
Średnia ocena: 2 5.0000 Okular Sky-Watcher Zoom 8-24mm 1,25" - oceń
Dostępność: Ostatnie sztuki
Czas realizacji [dni]: od 1
Koszt dostawy: od 0,00 zł - zobacz wszystkie
Cena katalogowa: 419,00 zł
 • Opis

  Okular Sky-Watcher Zoom 8-24 mm charakteryzuje się dobrą jakością generowanego obrazu przy zachowaniu wygodnego odstępu źrenicy wyjściowej od okularu wynoszącego w zależności od ustawionej ogniskowej 15-18 mm. Soczewki pokryte zostały warstwami antyodblaskowymi typu MC poprawiającymi transmisje światła i pozwalającymi uzyskiwać jasne i pełne szczegółów obrazy. Okular można stosować w każdym teleskopie wyposażonym w wyciąg okularowy 1,25”

  Okular Sky-Watcher Zoom 8-24 mm to najczęściej wybierany przez naszych klientów okular zastępujący okulary dodawane w zestawie. Płynna zmiana powiększenia dostępna w tym okularze zastępuje cały zestaw okularów o ogniskowych od 8 do 24 mm, przy zachowaniu przystępnej ceny i tak samo dobrej jakości obrazu. Dodatkowym atutem okularów typu zoom jest to, że nie trzeba wciąż wymieniać w wyciągu okularów o różnych ogniskowych, aby szybko zmienić powiększenie teleskopu. Ponadto pod muszlą oczną znajduje się gwint T2, dzięki któremu można do okularu podłączyć dowolny pierścień T-ring, służący do podłączenia aparatów fotograficznych z wymiennym obiektywem. W ten sposób możliwe jest wykonywanie zdjęć w projekcji okularowej.

  Okular Sky-Watcher zoom 8-24 mm jest niezrównany, jeśli chodzi o obserwacje krajobrazowe i przyrodnicze lunetami oraz teleskopami soczewkowymi i Maksutova. Okulary typu zoom oferują dużą elastyczność w doborze odpowiednich powiększeń do obserwowanego obiektu. W zależności od stabilności atmosfery możemy wybrać mniejsze lub większe powiększenia, przy czym nie potrzebujemy do tego kilku osobnych okularów. Dodatkową cechą, ułatwiającą obserwację, jest parafokalność okularu. Oznacza to, że przy zmianie ogniskowej, nie trzeba ponownie ustawiać ostrości. 

 • Dane techniczne

  Średnica oprawy 1,25 "
  Ogniskowa okularu 8,0-24,0 mm
  Układ optyczny okularu: zoom
  Pozorne pole widzenia 40-60 °
  Okres gwarancji: 24 mies.
 • Opinie

  • -
   Michał P.,
   08.11.2017 napisał:
   Świetny okular wart swojej ceny. zastąpił mi kilka okularów i jestem z niego bardzo zadowolony. polecam!
   Ocena opinii: 0
  • -
   jkrsk,
   01.02.2008 napisał:
   Używam tego zooma z Celestronem 102SLT. Zarówno dla 24 jak i 8 mm oferuje dużo lepszy obraz niż okulary sprzedawane ze 102-ką (pole widzenia i jasnoś;ć). W zakresie 24-11 mm nie widać różnic w jasnoś;ci okularu. Po przekroczeniu 11mm obraz zaczyna ciemnieć, ale i tak jest dużo lepszy od kitowej 9-tki. Duża wygoda w prowadzeniu obserwacji i podczas odnajdywania obiektów. Z racji ruchomego pierś;cienia regulacyjnego nie nadaje się do stosowania z przystawką Baadera do aparatów kompaktowych.
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane
 • Poleć produkt